Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Motto szkoły:

Każdy ma prawo do szczęścia i swojego miejsca w społeczeństwie”

Maria Grzegorzewska

Pełna oferta szkoły to :

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dzieci w wieku od 1 roku życia do momentu rozpoczęcia nauki w szkole. Dysponujemy szeroką ofertą metod i terapii dostosowanych do indywidualnych potrzeb małych dzieci w tym m.in. dogoterapia, terapia SI , terapia behawioralna, rehabilitacja, zajęcia z psychologiem, logopedą, neurologopedą.

Szkoła Podstawowa Specjalna  – nauka odbywa się w oddziałach:

• dla uczniów autystycznych w tym również z normą intelektualną.

• dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, ze sprzężeniami,

• dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym,

• w zespołach rewalidacyjno-wychowawczych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim do 25 roku życia,

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy– nauka prowadzona jest w oddziałach edukacyjno-terapeutycznych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi do 24 roku życia.Uczniowie kończąc naukę zdają egzamin KSAPL, który akredytuje wiadomości i umiejętności, nadaje kwalifikacje zawodowe w zawodzie pomoc kucharza, pracownik pomocniczy terenów zielonych i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Potwierdzeniem zdanego egzaminu jest Certyfikat, który jest akredytowany w 111 krajach świata.

Uczniowie są objęci zajęciami rewalidacyjnymi, pomocą psychologiczno-pedagogiczną oraz w oparciu o zalecenia PPP: terapią SI, kynoterapią, gimnastyką korekcyjną, terapią logopedyczną, zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi, rehabilitacją, terapią czaszkowo-krzyżową, terapią behawioralną, EEG Biofeedback, RSA Biofeedback, Tomatis, TUS, terapią ręki.

Sale lekcyjne są wyposażone w komputery ze stałym dostępem do Internetu, tablice multimedialne, monitory ineraktywne. Szkoła dysponuje salami: gimnastyczną, do gimnastyki korekcyjnej i terapii SI, do rewalidacji, a także pracowniami do zajęć z ceramiki, gospodarstwa domowego, hotelarskiej i komputerową. Jej dumą jest pracownia polisensoryczna i gabinet do prowadzenia zajęć z EEG Biofeedback, RSA Biofeedback i Tomatisa.

Na terenie szkoły powstał plac zabaw dostosowany do dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Uczniowie swobodnie poruszają się po szkole dzięki nowowybudowanej windzie.

Po lekcjach zapewniamy uczniom opiekę w świetlicy szkolnej wyposażonej w komputery z dostępem do internetu i sprzęt audiowizualny. Korzystają również z dożywiania na terenie szkoły w formie cateringu. Zainteresowania mogą rozwijać na zajęciach prowadzonych  w ramach kółek (ceramiczne, taneczne, bębniarskie, teatralne, wokalno-instrumentalne, Koło Młodego Konstruktora) oraz na zajęciach na basanie.

Szkoła nie organizuje dni otwartych ale jest otwarta od poniedziałku do piątku dla wszystkich zainteresowanych.