Szkoła Patriotów

Zabytkowy Cmentarz w Knurowie istnieje od 1895 r. W centralnym miejscu stał drewniany Kościół św. Wawrzyńca, który został przeniesiony do Chorzowa w 1936 r. Dzisiaj został po nim tylko fundament, w miejscu ołtarza stoi kamienny krzyż, który został postawiony w 1938 r. Najstarsza nekropolia Knurowa została zamknięta w 1974 r.

Pomnik Powstańców Śląskich powstał w 1923 r. Na początku II wojny światowej został zburzony przez Niemców. W czasie Polski Ludowej odbudowany został jako Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej. Dopiero 1995 r. został przywrócony pierwotny wygląd. Pomnik przypomina nam o krwawych walkach między ludnością polską i niemiecką. Walkach powstańców o przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski.

Więcej informacji o cmentarzu

Wycieczka do kościoła św. Wawrzyńca w Chorzowie

Nasz plakat dotyczący zabytków Knurowa.

Praca plastyczna z projekru "Szkoła Patriotów".